Kontrola u gliwickich taksówkarzy

2020-10-01

Policjanci z gliwickiej „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, w ramach działań dla poprawy bezpieczeństwa pasażerów taksówek skontrolowali prywatnych przewoźników oferujących swoje usługi w Gliwicach. W planach są kolejne e kontrole w różnych lokalizacjach - informuje Policja.

W piątek 25 września policjanci gliwickiej „drogówki” wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w trosce o bezpieczeństwo pasażerów TAXI kontrolowali tego typu pojazdy. Mundurowi sprawdzali, czy w taksówkach znajdują się apteczki pierwszej pomocy, sprawne gaśnice, a także wszystko, co wynika z przepisów dotyczących wyposażenia takich samochodów. Kontrolowane były również trzeźwość kierowców, ważność posiadanych dokumentów oraz zakres uprawnień. 

Funkcjonariusze sprawdzili 17 taksówek. Jak się okazuje, niektórzy zawodowi kierowcy, utrzymujący się z kierowania nie dopełnili pewnych obowiązków. W dwóch przypadkach samochody nie miały ważnych badań technicznych, jeden przewoźnik nie posiadał licencji.  

Tego typu akcje będą ponawiane.

Fot. Materiały Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.