Kolejne sukcesy gliwickich pływaków

2023-05-25

Zawodnicy Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice z rocznika 2008 zostali mistrzami Ligi Klubów i Szkół Województwa Śląskiego w sezonie 2022/2023. Podczas wszystkich rund zawodów wywalczyli łącznie 38 miejsc na podium – w tym 10 na najwyższym stopniu – pokonując zawodników z 32 sklasyfikowanych śląskich klubów – informuje Urząd Miejski.

Pływacy gliwickiego „Sikretu” kolejny raz potwierdzili swoją dominację na Śląsku, zwyciężając w klasyfikacji klubowej w czwartej, finałowej rundzie Ligi Klubów i Szkół Województwa Śląskiego. Zawody odbyły się w kwietniu na Krytej Pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach.

W klasyfikacji indywidualnej na najlepszą zawodniczkę sezonu 2022/2023 z rocznika 2008 wysokie noty zdobyły Małgorzata Mosór i Marta Cygrimus, które zajęły odpowiednio 4. i 7. miejsce. Natomiast w pierwszej dziesiątce chłopców z rocznika 2008 znalazło się aż czterech zawodników „Sikretu”: Igor Pergół (5. miejsce), Wiktor Staniszewski (6. miejsce), Karol Rekowski (9. miejsce) oraz Wiktor Kluj (10. miejsce).

Równie dobrze spisali się gliwiccy zawodnicy z rocznika 2007 i 2004, którzy w najstarszej kategorii zawodów stanęli wspólnie na 3. stopniu podium, ustępując jedynie pływakom z Siemianowic Śląskich i Pawłowic. We wszystkich czterech rundach zdobyli w sumie 28 miejsc na podium, w tym – podobnie jak ich młodsi klubowi koledzy – łącznie 10 na jego najwyższym stopniu.

Doskonałymi wynikami indywidualnymi mogą się pochwalić także najstarsi zawodnicy „Sikretu”, spośród których najlepszy okazał się Maciej Gabryś, zdobywając 1. miejsce w klasyfikacji na najlepszego zawodnika ligi. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także Jakub Śliwka i Jakub Paszek, którzy zajęli odpowiednio 6. i 8. miejsce.

W zawodach startowali również pływacy z rocznika 2009, którzy w klasyfikacji punktowej zajęli 15. miejsce na 33 sklasyfikowane kluby i wywalczyli łącznie 5 miejsc na podium. W klasyfikacji indywidualnej na najlepszego zawodnika sezonu bardzo dobre, 6. miejsce zajął Jakub Kamiński.

– To był bardzo dobry sezon dla naszych zawodników i należą się im ogromne gratulacje – tym większe, że w każdej z rund startowało ponad 360 zawodników. Sukcesy gliwickich pływaków są także dobrym prognostykiem przed nadchodzącymi rocznikowymi Mistrzostwami Śląska oraz Mistrzostwami Polski Juniorów – mówi prezes Klubu Pływackiego „Sikret” Gliwice, Mirosław Witkowski.

O tym, że kwiecień był dla pływaków „Sikretu” owocnym miesiącem świadczy także udział reprezentacji gliwickiego klubu w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu w Olsztynie, podczas których Jakub Katana, uczeń Gliwickiego Oddziału Mistrzostwa Sportowego w pływaniu wywalczył udział w finale, pokonując dystans 200 m stylem motylkowym. Z kolei do finału B dostali się Jakub Śliwka, który przepłynął dystans 200 m stylem klasycznym oraz Maciej Gabryś, który dystans 200 m pokonał stylem motylkowym.

Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.