IV Memoriał im. Jerzego Wojewódzkiego

2022-12-14

24 drużyny i dwa dni turnieju pełne sportowej rywalizacji – po raz czwarty uczcimy w ten sposób pamięć Jerzego Wojewódzkiego – założyciela Gliwickiego Towarzystwa Piłki Nożnej Pięcioosobowej „Piątka” i patrona hali widowiskowo-sportowej „Sośnica”, dzięki któremu Gliwice stały się największym ośrodkiem futsalu w Polsce. Wstęp wolny! – informuje Urząd Miejski

IV Memoriał im. Jerzego Wojewódzkiego odbędzie się w weekend 17–18 grudnia, w hali sportowej przy ul. Jasnej 31. Dwudniowe rozgrywki wystartują w sobotę o godz. 8.00 i potrwają do godz. 19.30. Będą kontynuowane w niedzielę od godz. 9.00. Wręczenie nagród zaplanowano na godz. 14.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Podobnie jak w ubiegłym roku, do udziału w turnieju zgłosiły się 24 drużyny. 

Inicjatorem powstania w naszym mieście ligi tej dyscypliny sportu – początkowo nazywanej „minipiłką” – był Jerzy Wojewódzki – bydgoszczanin, który do Gliwic przyjechał pod koniec lat 70., a kilka lat później założył Gliwickie Towarzystwo Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej, którego został prezesem. Przez ponad 35 lat swojej działalności wychował wiele pokoleń piłkarzy, pomagając w ten sposób dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej. Wielu z jego podopiecznych reprezentowało później Polskę w rozgrywkach międzynarodowych. 

Jerzy Wojewódzki był znanym w mieście społecznikiem, nauczycielem i propagatorem sportu. Od 1998 r. aż do śmierci prowadził społecznie zajęcia sportowe i organizował festyny dla dzieci z Domu Dziecka nr 2 przy ul. Zygmunta Starego 20, którego podopieczni dwukrotnie zdobyli tytuł Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka. To właśnie dla nich w 2010 r. Jerzy Wojewódzki wraz z Jarosławem Jenczmionką zorganizowali turniej piłkarski „Za 1 uśmiech”, w którym wpisowe w całości przeznaczane jest na wakacyjny wypoczynek dzieci. 

Jerzy Wojewódzki zmarł w 2018 r. w wieku 63 lat. Został pośmiertnie odznaczony przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi. Od 2021 roku jest patronem hali widowiskowo-sportowej „Sośnica”, a od czterech lat w naszym mieście organizowany jest również memoriał jego imienia.

Transmisję live z IV Memoriału im. Jerzego Wojewódzkiego będzie można śledzić na stronie GTSPNP Piątka na Facebooku https://www.facebook.com/piatkagliwice/?ref=page_internal.

Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.