Gramy i śpiewamy Niepodległej

2023-11-10

12 listopada zabrzmi kolejny koncert w ramach Podwieczorków muzycznych w Willi Caro. Charakter i program wydarzenia nawiążą do przypadającego dzień wcześniej Narodowego Święta Niepodległości – informuje Urząd Miejski.

Pierwszy z dwóch listopadowych Podwieczorków muzycznych będzie okazją do wspólnego świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. W zabytkowym wnętrzu Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) będzie można usłyszeć znane i lubiane miniatury taneczne polskich kompozytorów na skrzypce i fortepian w wirtuozowskim wykonaniu Marcina Sidora – znakomitego śląskiego skrzypka i kameralisty. Druga część spotkania upłynie z kolei na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych – nie obejdzie się więc bez czynnego udziału publiczności!

W koncercie, oprócz Marcina Sidora, udział wezmą także Danuta Widuch-Jagielska (śpiew) oraz Piotr Oczkowski (fortepian, prowadzenie). Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16.00. Zapraszają Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Kulturalnych, Muzeum w Gliwicach i Centrum Kultury Victoria.

Bilety w cenie 16 i 12 zł można kupić w Centrum 3.0 (ul. Studzienna 6, śr. – pt., godz. 14.00–18.00), a także bezpośrednio przed koncertem. Projekt dofinansowany jest z budżetu Miasta Gliwice. Więcej na muzeum.gliwice.pl.

Na zdjęciu: Danuta Widuch-Jagielska

Fot. materiały organizatora

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1
Zdjęcie reklamy numer 2

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.