GłosujeMY na Centrum Przesiadkowe!

2023-02-06

Nowoczesne, otwarte w grudniu 2022 r. Centrum Przesiadkowe zostało nominowane w konkursie „Inwestycja z perspektywą”. Projekt uznano za jedną z najciekawszych inwestycji dofinansowanych z Funduszy Europejskich i bierze udział w internetowym głosowaniu - informuje Urząd Miejski.
Na Centrum Przesiadkowe można oddać głos na stronie Polskiej Agencji Prasowej, organizatora konkursu: https://samorzad.pap.pl/konkurs-inwestycja-z-perspektywa/kategoria/inwestycja-z-perspektywa/gliwice-zachodnia-brama. Jedna osoba może zagłosować kilkakrotnie. Konkurs potrwa do godz. 16.00 w piątek 10 lutego.
Wśród nominowanych jest 187 inwestycji z całej Polski. Centrum Przesiadkowe to komunikacyjne serce Gliwic, które skupia wszystkie środki transportu miejskiego w jednym miejscu. Podniosło standard obsługi i usprawniło przemieszczanie się podróżnych. Projekt dofinansowano niemal 129 mln zł ze środków EFRR w ramach RPO WSL 2014–2020.
W ramach inwestycji powstał m.in. nowy dworzec autobusowy z zadaszeniem wraz z budynkiem głównym, budynkiem pomocniczym i tunelem. Nowoczesny kompleks obiektów z charakterystycznymi srebrnoszarymi „falami” zadaszeń i odnowioną ponadstuletnią wieżą ciśnień w tle łączy transport koleją (w tym uruchamianą w perspektywie kilku lat Koleją Metropolitalną) z systemem stacji autobusów miejskich, regionalnych i międzynarodowych, oferując także podróżnym miejsca postojowe dla samochodów, wygodną infrastrukturę rowerową oraz zaplecze komercyjne.
Przyjazny klimat w otoczeniu nowoczesnej infrastruktury Centrum Przesiadkowego zapewnia około 10 tys. roślin – m.in. 130 drzew różnych gatunków, 9 tys. krzewów liściastych i iglastych oraz ponad 400 pnączy.
Fot. Urząd Miejski
Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.