Gliwice polską stolicą kobiecego boksu

2022-09-14

245 zawodniczek z 21 krajów zawalczyło w Gliwicach w ramach XVII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie. W ringu wystąpiły m.in. medalistki igrzysk olimpijskich i świata – zarówno z Polski, jak i odległych krajów, takich jak Tajlandia, Chile, Kazachstan czy Turcja.
Wyjątkowa bokserska impreza odbyła się w dniach 5-10 września w hali sportowej przy ul. Jasnej 31 w Gliwicach. W wydarzeniu wzięli udział m.in. gliwiczanie, przedstawiciele miasta oraz środowiska bokserskiego.
W turnieju juniorek złote medale zdobyły:
Oliwia Formela (kat. 52 kg)
Julianna Rutkowska (kat. 63 kg)
Oliwia Czerwińska (kat. 70 kg).
W ramach kategorii seniorskiej zawalczyły:
Kat. 48 kg: Alua Balkibekowa, wicemistrzyni świata (Kazachstan) – Nicole Durikova (Słowacja) (5:0),
Kat. 50 kg: Natalia Rok (Polska) – Nazym Kyzaibay, mistrzyni świata (Kazachstan) (0:5),
Kat. 52 kg: Nella Freiherrova (Czechy) – Diana Podaru (Rumunia) (5:0),
Kat. 54 kg: Jutamatas Jitpong, wicemistrzyni świata (Tajlandia) – Olena Sawczuk (Włochy) (3:2),
Kat. 57 kg: Karina Ibrahimova, brązowa medalistka mistrzostw świata U18 (Kazachstan) – Nilawan Techasuep (Tajlandia) (3:2),
Kat. 60 kg: Lenka Bernardova (Czechy) – Allesia Mesiano (Włochy) (3:1),
Kat. 63 kg: Natlia Shadrina (Serbia) – Assunte Canfora (Włochy) (5:0),
Kat. 66 kg: Busenaz Sürmeneli, mistrzyni olimpijska świata (Turcja) – Aneta Rygielska (Polska) (5:0),
Kat. 70 kg: Bison Manikon (Tajlandia) – Aleksandra Rapaić (Serbia) (5:0),
Kat. 75 kg: Love Holgersson (Szwecja) – Valentina Khalozova (Kazachstan) (3:2),
Kat. 81 kg: Martyna Jancelewicz, mistrzyni Europy U 21 (Polska)– Gabriela Stonkute, aktualna mistrzyni świata (Kazachstan) (3:2).
Wagę mistrzostw podkreślił prezes Polskiego Związku Bokserskiego, Grzegorz Nowaczek: — Turniej ma w nazwie Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w Boksie, ale tak naprawdę, biorąc pod uwagę liczbę startujących zawodniczek, ich poziom oraz z ilu państw przyjeżdżają, można go określić mianem małych mistrzostw świata – mówił.
Zadowolenia z rosnącego zainteresowania mistrzostwami nie krył także wiceprezes i współzałożyciel GUKS Carbo, Henryk Wilk.
— Bardzo nas cieszy, że turniej się rozrasta. To duża promocja naszego klubu oraz Gliwic na całym świecie. Większość reprezentacji przebywała w naszym mieście przez cały tydzień. Mieli więc okazję zwiedzić je i poznać. Za rok zrobimy to jeszcze lepiej! – dodał.
Tegoroczna edycja Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie została objęta patronatem Prezydenta Gliwic. Turniej dofinansowano z budżetu miasta Gliwice oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.