Gliwice gospodarzem pierwszego w Polsce finału Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023

2023-02-01

Zakończyły się  dwa z sześciu etapów rywalizacji w ramach halowych, motocyklowych Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023, których wielki finał po raz pierwszy w historii odbędzie się w Polsce, a dokładnie w Gliwicach. Czołowi światowi zawodnicy rywalizowali już w Krakowie oraz niemieckim Riese. Do gliwickiego finału zostały jeszcze dwa przystanki sezonu – Budapeszt i Jeruzalem. Sprzedaż biletów na widowisko w Arenie Gliwice trwa! - informuje Urząd Miejski.

W sobotę 10 grudnia rozpoczęły się w krakowskiej TAURON Arenie  Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro 2022/2023. Po rundzie inauguracyjnej przyszła pora na drugi etap rywalizacji. W sobotę 7 stycznia światowej klasy zawodnicy zmierzyli się na torze w Sachsen Arenie w niemieckim Riese.

Na podium stanęli aktualny Mistrz Świata FIM SuperEnduro – Billy Bolt, aktualny Mistrz Ameryki AMA EnduroCross – Jonny Walker oraz reprezentujący Polskę sześciokrotny Mistrz Świata SuperEnduro – Tadeusz „Taddy” Błażusiak. Wśród reprezentantów naszego kraju znalazł się także Dominik Olszowy – Mistrz Świata SuperEnduro w kategorii Junior, w której w Riesie najlepsi okazali się bracia Ashton i Mitch Brightmore oraz Milan Schmueser.

To jednak nie koniec sportowych emocji w ramach Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023. Kolejny raz  zawodnicy spotkają się w bramkach startowych 4 lutego w Budapeszcie na Węgrzech. Następne etapy rywalizacji odbędą się kolejno: 2 marca w Jeruzalem w Izraelu oraz 17 lutego we francuskiej Nicei.

O tym, kto zostanie zwycięzcą sezonu przekonamy się podczas wielkiego finału, który już 18 marca rozgrzeje widzów zgromadzonych w Arenie Gliwice przy ul. Akademickiej 50. Bilety na to spektakularne widowisko można kupić na stronach: https://www.eventim.pl/artist/superenduro/ oraz https://sklep.ebilet.pl/204632308068646919.

Więcej informacji o wielkim finale Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro 2022/2023 na stronie https://www.super-enduro.com.pl/gliwice/ oraz na Facebooku https://www.facebook.com/events/518195169644712. 

Fot,. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.