Emerytury i renty jeszcze przed świętami

2020-12-17

Emeryci i renciści z niecierpliwością czekają na swoje świadczenia. Niektórzy obawiają się, czy otrzymają je jeszcze przed świętami. Część z nich termin wypłaty swojej emerytury czy renty ma na 25. dzień miesiąca, a ten w grudniu wypada w święta Bożego Narodzenia.

- Wiemy, że nasi klienci oczekują na wypłaty swoich świadczeń, szczególnie w okresie przedświątecznym. Dlatego uspokajamy i przypominamy, że emeryci i renciści, którzy zwykle swoje świadczenie otrzymują 25. dnia miesiąca, w grudniu wypłatę świadczeń otrzymają nieco wcześniej, podobnie jak w poprzednich latach. I tak świadczenia doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 21 grudnia.  Świadczenia przekazywane na konto trafią do banków 23 grudnia, a w przypadku świadczeń przekazywanych na rachunki bankowe za granicą 22 grudnia - wyjaśnia Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dobra wiadomość jest także dla  osób, których termin wypłaty emerytury lub renty ustalono na pierwszy dzień danego miesiąca. Osoby, które powinny otrzymać świadczenie 1 stycznia 2021 r., również otrzymają pieniądze wcześniej. Emerytury doręczane przez listonoszy trafią na pocztę 28 grudnia, natomiast osoby, które odbierają swoje świadczenia za pośrednictwem banku otrzymają je 29  i 30  grudnia.

- Zachęcamy, aby rozważyć wybranie bezpiecznej formy przekazywania świadczeń w formie przelewów. Konto w banku to swobodny dostęp do pieniędzy. Otrzymując świadczenie przekazem, musimy czekać, aż zapuka do nas listonosz - dodaje rzeczniczka.

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.