Czas na niezbędne prace w Palmiarni

2024-06-14

Uwaga, miłośnicy gliwickich tropików! To ostatnia szansa, by przed wakacjami zajrzeć do ulubionego obiektu w parku Chopina. Od 17 czerwca do 30 sierpnia Palmiarnia Miejska będzie nieczynna z powodu przerwy technologicznej, podczas której będą prowadzone konieczne remonty i modernizacje. Przez wzgląd na ciepłolubne rośliny celowo zaplanowano je na najcieplejsze tygodnie w roku – informuje Urząd Miejski. 

Przerwy technologiczne są konieczne i celowo planowane latem, w czasie najbardziej sprzyjającym bezpieczeństwu roślin. Od 17 czerwca do 30 sierpnia w Palmiarni Miejskiej sporo będzie się działo. Zostaną przeprowadzone prace, dzięki którym po wakacjach odwiedzający to miejsce będą przebywać w bardziej komfortowych warunkach, a rośliny zyskają jeszcze przyjaźniejszą przestrzeń do wzrostu, rozwoju i kwitnienia, by w pełnej krasie cieszyć oczy gości. 

Zaplanowano modernizację ścian oraz naprawy i konserwacje infrastruktury pawilonu tropiku oraz kaktusów i sukulentów, m.in. czyszczenie mechaniczne i malowanie konstrukcji kratowych i węzłów, wykonanie obudowy elewacji z płyt z poliwęglanu z wypełnieniem ram okiennych, montaż mechanizmów otwierających okna i obróbki blacharskie szczytu ścian, a także montaż wiatrołapu i stolarki drzwiowej. Dodatkowo renowacji poddane zostaną cokoły, a zadaszenie uszczelnione. Inwestycja będzie kosztować ponad 3,4 mln zł. Środki na realizację pochodzą z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, z tzw. Funduszu Odporności. 

Fot. G.Ożga/UM Gliwice

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.