Co robić w weekend 29–30 czerwca ???? ????liwicach?

2024-06-28

Lato się rozkręca, także w kulturze! Niezwykłe pikniki, czy szalone koncerty uliczne to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Co będzie się działo – podaje rozpiska Urządu Miejskiego.

Sobota 29 czerwca
•    Na skwerze przed Biblioteką Centralną (ul. Kościuszki 17) odbędzie się piknik historyczny „A drzewiej było tak…”. Początek o godz. 10.00. Wstęp wolny.
•    Warsztaty „Lalki szmacianki i piłki szmacianki” rozpoczną się o godz. 11.00, 13.00 i 15.00 w Willi Caro. Obowiązują zapisy: tel. 783-560-006.
•    Spotkanie „Czechy – skarby po sąsiedzku” z podróżnikami Beatą i Pawłem Pomykalskimi rozpocznie się o godz. 15.00 w Domu Pamięci Żydów Górnośląskich (ul. Poniatowskiego 14). Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
•    „Hałas Miasta” zamieni ulicę Średnią się w najradośniejsze miejsce w Gliwicach! Na scenie zagrają Oskar Mir, Wiewiórka na drzewie i Skorup & Live Bandziors. Wydarzenie poprowadzi zespół Pozyton Sound. Impreza rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. W trakcie wydarzenia prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na rzecz Krystiana Leśniaka – niepełnosprawnego podopiecznego stowarzyszenia „Cała Naprzód”. 
•    Piknik „Rycerskie Gliwice” w ramach Święta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii odbywać się będzie od godz. 12.00 na skwerze Salgotarjan. Wstęp wolny.

Niedziela 30 czerwca
•    Koncert zespołu Polmuz, inaugurujący cykl „ETHO – nowa tradycja”, zabrzmi o godz. 18.00 w Ruinach Teatru Victoria. Wstęp wolny.
•    Pierwszy koncert plenerowy cyklu „W amfiteatrze podwórka” Fundacji PaskudoFonia, wystąpi Lubelska Federacja Bardów rozpocznie się o godz. 19.00 przy ul. Bednarskiej 8. Wstęp wolny.

Wszystkie wydarzenia są publikowane w aplikacji [GAMA] i na gama.gliwice.eu. 

Ilustracja: Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.