Co robić w Gliwicach w weekend 5-7 lipca 2024?

2024-07-05

Spektakle Uliczników, seanse pod chmurką w Letnim Kinie Plenerowym i spotkanie na Rynku Kultury – lato w Gliwicach jest pełne gorących, kulturalnych atrakcji. Zobaczcie w rozpisce przygotowanej przez Urząd Miejski, jak można spędzić najbliższy weekend w mieście!


Piątek 5 lipca

  • Tegoroczną edycję Rynku Kultury rozpoczną współcześni iluzjoniści – Kacper i Marek Migdał z grupy MaxMagicFX. Początek o godz. 20.00 w Ruinach Teatru Victoria (al. Przyjaźni 18). Godzinę wcześniej tradycyjnie otwarty zostanie letni taras Ruin. Wstęp wolny.

Sobota 6 lipca

  • „Szyjemy z filcu”. Warsztaty zabawkarskie towarzyszące wystawie „Zofia Stryjeńska – tajemnicze i radosne opowieści”. Początek o godz. 13.00 w Willi Caro (Dolnych Wałów 8A). Obowiązują zapisy: 783 560 006.
  • Letnie Kino Plenerowe nietypowo, bo w sobotę, gościć będzie na placu Grunwaldzkim. Wyświetlone  zostaną dwa filmy: dla dzieci „Asterix i Obelix – osiedle Bogów” (godz.18.00) i dla starszych widzów „Dream Scenario” (godz. 20.00). Wstęp wolny.
  • Do Gliwic powrócił festiwal ,,Ulicznicy”. Tegoroczną edycję zainauguruje Teatr Mozaika ze spektaklem dla dzieci „Pszczoły to mistrzynie”. Początek o godz. 16.00 w Parku Chopina. Wstęp wolny.
  • Rynek zamieni się w scenę dzięki aktorom Teatru Migro i ich spektaklowi „Echa”. Sztuka wystawiana w ramach festiwalu ,,Ulicznicy” rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.
  • Ekipa Jashgawronsky Brothers w ramach festiwalu ,,Ulicznicy” zaprezentuje muzyczne show „Toy boys” na Rynku o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Niedziela 7 lipca

  • Seanse Letniego Kina Plenerowego zobaczymy na Stadionie Piasta. Wyświetlone zostaną dwa filmy: film dla dzieci „Serce Dębu” (godz.18.00) i dla starszych widzów „Bracia ze stali” (godz. 20.00). Wstęp wolny.
     

Ilustracja: Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.