Chorzowski policjant w czasie wolnym inteweniował w Gliwicach

2020-12-16

O włamaniu do altanki i zatrzymaniu sprawcy powiadomili dyżurnego gliwickiej jednostki właściciele jednego z ogródków. To oni, widząc włamywacza, wszczęli alarm. Na wołanie zareagował rowerzysta - będący w czasie wolnym od służby chorzowski policjant. Ruszył w pościg za uciekającym. Stróż prawa, który poza godzinami pracy jeździ na rowerze,  8 grudnia dojechał aż w rejon Gliwic. Szybka reakcja mundurowego pozwoliła zatrzymać złodzieja - informuje gliwicka Policja.

We wtorek 8 grudnia około 13.30 dyżurny gliwickiej komendy otrzymał informację o włamaniu do jednej z altanek na terenie ogródków działkowych przy ul. Feliksa Orlickiego. O zdarzeniu powiadomiła właścicielka altanki, do której się włamano. Tak się złożyło, że w pobliżu, drogą rowerową przejeżdżał chorzowski policjant - sierżant Bartłomiej Ziętek. Słysząc wołanie „łapać złodzieja”, ruszył do akcji. Dyżurny w rejon zdarzenia wysłał patrol policji.

Jak ustalili mundurowi, 41-letni gliwiczanin wyłamał się do altanki, a następnie zabrał z wnętrza sprzęt elektroniczny i instalacyjny. Wszystkie przedmioty odzyskano. Dodatkowo okazało się, że zatrzymany jest poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Fot. Materiały gliwickiej Policji

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.