Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej zmienia siedzibę

2023-05-23

1 czerwca Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej otworzy się w nowej lokalizacji – w Centrum Przesiadkowym. W związku z przenosinami nieczynny jest już punkt w przy ul. Dolnych Wałów – informuje Urząd Miejski.

Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej (CIKiT) przy ul. Dolnych Wałów zamknięte jest od 22 maja. Osoby zainteresowane zakupem biletów na koncerty True Tone Festival mogą w tym czasie nabyć je w Centrum Kultury Victoria przy ul. Barlickiego 3, w pokoju 45 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00–16.00).

Od 1 czerwca CIKiT będzie działał w świetnie skomunikowanym Centrum Przesiadkowym i będzie czynny w tych samych dniach jak dotychczas, czyli od wtorku do soboty, jednak w nieznacznie zmienionych godzinach: 9.00–17.00. 

W Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej mieszkańcy i turyści mogą uzyskać wiele przydatnych informacji, znaleźć bezpłatne ulotki i foldery, kupić interesujące publikacje, mapy, pamiątki, przewodniki, bilety na ciekawe wydarzenia. 

Nowa lokalizacja jest szansą na jeszcze szersze promowanie oferty kulturalnej i turystycznej Gliwic. Centrum Przesiadkowe wraz z sąsiadującym z nim dworcem PKP umożliwia dotarcie do pasażerów, którzy codziennie korzystają z wielu linii komunikacji miejskiej, autobusów dalekobieżnych i pociągów. Miejsce jest dostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami – bez barier architektonicznych, wyposażone w pętlę indukcyjną i wideotłumacza dla osób niesłyszących. 

Informacje o ofercie kulturalnej i turystycznej naszego miasta dostępne są także w GAMIE – Gliwickiej Aplikacji Miejskich Aktywności. To stale aktualizowany, nowoczesny informator w formie strony www (gama.gliwice.eu) oraz darmowej aplikacji na smartfona. Już w czerwcu GAMA rozbudowana zostanie o dodatkowe funkcje, jak na przykład trasy turystyczne, które pozwolą zaplanować ciekawy spacer po Gliwicach i odkrywać nasze miasto.

Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.