Bieg kolorowych skarpetek

2022-03-17

Z okazji obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa 20 marca na terenie Nowych Gliwic odbędzie się I Gliwicki Bieg Kolorowych Skarpetek połączony z Rodzinnym Piknikiem Sportowym organizowanym przez Fundację Tośka i Przyjaciele. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem prezydenta Gliwic Adama Neumanna – informuje Urząd Miasta.

Początek wydarzenia w pobliżu Cechowni przy ul. Bojkowskiej 35A  zaplanowano na godz. 10.00. Od godz. 11.00 do 13.00 będą się odbywały biegi na pętli o długości 1,6 km, ale to od biegacza będzie zależało, ile pętli pokona. Trasę można przebyć również spacerem, biegnąc z wózkiem czy psem, dzieci mogą jechać na hulajnogach i rowerkach. W zawodach weźmie udział 560 uczestników. Trasa będzie podzielona na dwie części: szybką i wolną. Nie będzie pomiaru czasu. Lista biegaczy jest już zamknięta. Każdy uczestnik biegu otrzyma medal oraz parę kolorowych skarpetek nie do pary, które symbolizują dodatkowy chromosom w 21. parze łańcucha DNA – to on jest przyczyną zespołu Downa.

Równolegle, podczas pikniku rodzinnego (od godz. 10.00 do 14.00) będą się odbywać m.in. animacje, konkursy z nagrodami, gry dla dzieci, pokazy straży pożarnej i policji, warsztaty zumby, trening piłkarski oraz zajęcia artystyczne. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka charytatywna na organizację półkolonii letnich dla dzieci z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami (zrzutka organizowana jest również pod adresem: zrzutka.pl/k4xntu). Każdy jest mile widziany na pikniku.

– Chcemy poszerzać świadomość społeczną na temat zespołu Downa, integrować środowisko z osobami niepełnosprawnymi i dotrzeć do osób, które potrzebują pomocy, a do tej pory nie znały fundacji – zachęcają organizatorzy wydarzenia. 

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.