Badanie świń

2024-06-04

Od 1 do 28 czerwca w całej Polsce będzie prowadzone badanie statystyczne z zakresu rolnictwa – badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

Osoby fizyczne, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do badania R-ZW-S, zobowiązane są udzielić wymaganych informacji poprzez samodzielne wypełnienie formularza na stronie w terminie od 1 do 5 czerwca 2024 r. Żeby wziąć udział w badaniu w formie on-line, należy zalogować się za pomocą loginu z listy Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego. Inną opcją dostarczenia danych z badań jest rozmowa z ankieterem w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontakt bezpośredni w dniach od 6 do 28 czerwca.

Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą również udzielić informacji, wypełniając formularz online na podanej wcześniej stronie, w terminie od 1 do 14 czerwca – w tym przypadku danymi do logowania są dane uwierzytelniające z Portalu Sprawozdawczego GUS. Na wymienione podmioty czeka także opcja rozmowy telefonicznej z ankieterem. Tę będą mogły odbyć w dniach od 17 do 28 czerwca.

Informacje, których należy udzielić będą dotyczyły danych z zakresu:

- pogłowia świń,

- zmian zachodzących w gospodarstwie w ciągu ostatnich 6 miesięcy (urodzenia, padnięcia, sprzedaży, uboju),

- produkcji żywca wieprzowego,

- rasy świń,

- ceny zakupu i dzierżawy ziemi.

Zgromadzone informacje mają posłużyć do analizy zmian zachodzących w produkcji zwierzęcej oraz ogólnej oceny sytuacji w rolnictwie i kształtowania polityki rolnej i żywnościowej kraju.

Więcej informacji można uzyskać na stronie https://badania-ankietowe.stat.gov.pl/ lub dzwoniąc na infolinię statystyczną – 22 279 99 99, nr wewnętrzny 7, opcja 1 – badania ankietowe rolne. Infolinia będzie czynna w dni robocze od 29 maja do 29 czerwca w godzinach 8.00–15.00.

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.