Awaria w oczyszczalni została usunięta

2023-05-19

Awaria jednego z osadników Centralnej Oczyszczalni Ścieków została usunięta. Zatkany rurociąg osadowy został udrożniony. O godzinie 11:27  18 maja zamknięto zasuwę awaryjnego przelewu przed reaktorami biologicznymi. Od tej pory wszystkie ścieki napływające do oczyszczalni są poddawane pełnemu procesowi oczyszczania – informuje Urząd Miejski.

Zgodnie z pozwoleniem wodnoprawnym gliwickie wodociągi miały 48 godzin na usunięcie awarii. Sytuację udało się opanować dużo szybciej dzięki pełnemu zaangażowaniu pracowników PWiK Gliwice, którzy w ciągu ostatnich kilkunastu godzin, w tym przez całą noc, robili wszystko, aby jak najszybciej przywrócić pełną sprawność oczyszczalni.

Awaria w żaden sposób nie wpłynęła na jakość wody dostarczanej mieszkańcom. PWiK Gliwice był przez cały czas w kontakcie z miejskimi i państwowymi służbami, na bieżąco przekazując informacje o postępie prac.

Fot. Urząd Miejski 

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.