Aleja Przyjaźni zamieni się w Rynek Kultury

2022-06-30

W każdą niedzielę wakacji na alei Przyjaźni będzie można wziąć udział w ciekawych warsztatach, a wieczorem swoje podwoje będą otwierać ruiny teatru Victoria. Rynek Kultury zabierze nas w podróż po 9 państwach, ich tradycjach i sztuce. Wszystkie wydarzenia będą bezpłatne – informuje Urząd Miasta.

Cykl imprez w ramach Rynku Kultury rozpocznie się w niedzielę 3 lipca. Razem wybierzemy się do Włoch. Od godz. 16.00 na alei Przyjaźni będziemy tworzyć maski inspirowane weneckim karnawałem. Do dyspozycji uczestników będą pióra, cekiny i brokat. Z kolorowego filcu będzie też można wykonać własny magnes na lodówkę. Włoskie elegantki spróbują zrobić dla siebie plażową biżuterię.

O godz. 19.00 w ruinach teatru Victoria wystąpi Trio Boffelli – Leoni. W zespole występują muzycy z Polski i słonecznej Italii: Maja Słoniowska-Boffelli (ukulele, głos), Alberto Boffelli (kontrabas, głos) i Luigi Leoni (gitara). Trio wykonuje znane włoskie klasyki, takie jak „Quando quando quando” czy „Parole parole”. Klimat znany z romantycznych uliczek Portofino czy gorących placów Neapolu gwarantowany!

Rynek Kultury jest organizowany przez Centrum Kultury Victoria w ramach Kulturaliów – Gliwickiego FestiwaluKultury.

Fot. Materiały Promocyjne / Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.