Aktywność dla każdego!

2023-05-25

W Gliwicach powstały dwa kolejne miejsca aktywnego wypoczynku. Tym razem skorzystają nie tylko gliwiczanie, ale też ich czworonożni przyjaciele. W ramach Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej zbudowano nową plenerową siłownię i wybieg dla psów – informuje Urząd Miejski.

Siłownia zewnętrzna powstała na zieleńcu przy ul. Toszeckiej 86-96. Zamontowano tam trzy podwójne stanowiska do ćwiczeń wyposażone w urządzenia typu: stepper, biegacz, jeździec, rowerek, wyciąg i krzesełko. Obiekt dostępny jest dla wszystkich mieszkańców przez całą dobę. Inwestycja kosztowała 61,8 tys. zł, z czego wkład miasta wyniósł 41,8 tys. zł.

Z kolei u zbiegu ulic Orląt Śląskich i Sztabu Powstańczego oddano do użytku nowy wybieg dla psów. Na ogrodzonym zielonym terenie zamontowano ławeczkę oraz kosz na psie odchody. Przy wejściu znajduje się informacja z prośbą o utrzymanie czystości i posprzątanie po swoim piesku. Koszt inwestycji to ponad 59,4 tys. zł, z czego wkład miasta wyniósł 37,1 tys. zł.

Zadania zrealizował Miejski Zarząd Usług Komunalnych, który poza inwestycjami wykonywanymi w ramach zadań własnych zajmuje się również częścią zadań z Budżetu Obywatelskiego oraz Gliwickiej Inicjatywy Lokalnej, które umożliwiają realizację pomysłów mieszkańców na organizację przestrzeni i aktywności w dzielnicach.

Gliwicka Inicjatywa Lokalna promuje szczególnie bezpośrednie zaangażowanie wnioskodawców w realizację zadań publicznych. Mieszkańcy zgłaszają swoje pomysły, które muszą mieścić się w katalogu zadań wskazanych w Ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Aby ubiegać się o wsparcie miasta dla inicjatywy lokalnej, konieczne jest włączenie się wnioskodawców w realizację zadania. Można zadeklarować świadczenie pracy społecznej, świadczenia pieniężne lub rzeczowe (w przypadku powyższych zadań mieszkańcy-wnioskodawcy wnieśli wkład finansowy i rzeczowy). Więcej informacji o procedurze można znaleźć na stronie: www.gliwice.eu w zakładce Samorząd-Partycypacja społeczna oraz na stronie Centrum 3.0 https://gods.gliwice.pl w zakładce Inicjatywa Lokalna.

Na zdjęciu: Wybieg dla psów

Fot. Materiały MZUK / Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.