„Aktywni w pracy” – projekt dla osób z niepełnosprawnościami

2024-05-28

Posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności i chciałbyś podjąć pracę, ale nikt nie odpowiada na wysyłane przez Ciebie CV? Zgłoś się do projektu aktywizacji zawodowej „Aktywni w pracy” realizowanego przez Caritas Archidiecezji Katowickiej ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych i pozwól odnaleźć się na rynku pracy! - zachęca Urząd MIejski.

Wsparciem w ramach projektu, realizowanego do 31 marca 2026 r., objęte zostaną 84 osoby mieszkające w województwie śląskim, które:

- ukończyły 18 lat,

- nie pracują,

- nie osiągnęły wieku emerytalnego,

- nie  biorą udziału w innym projekcie aktywizacyjnym,

- są gotowe podjąć zatrudnienie.

W ramach projektu uczestnikom w znalezieniu zatrudnienia pomogą specjaliści związani ze śląskim rynkiem pracy m.in. doradca zawodowy, który ustali indywidualny plan działania i nakreśli ścieżkę zawodową uczestnika, a także pośrednik pracy, psycholog czy kreator kariery.

Poza obowiązkowym pośrednictwem pracy oraz dwudniowymi grupowymi warsztatami aktywizacyjnymi, które odbędą się w siedzibie Caritas Archidiecezji Katowickiej przy ul. Brata Alberta 4 w Katowicach – w uzasadnionych przypadkach – uczestnik kierowany będzie na szkolenie, kurs, staż zawodowy lub uzyska wsparcie psychologiczne.

Aby wziąć udział w projekcie należy dostarczyć:

- wypełniony formularz zgłoszeniowy (dostępny do pobrania na stronie sprawni-on.pl,

- kopię orzeczenia o niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne,

- dokument potwierdzający pełnienie funkcji opiekuna prawnego w stosunku do ubezwłasnowolnionego kandydata do projektu (jeśli dotyczy),

- życiorys zawodowy (CV) – w przypadku braku dokumentu nie załącza się.

Dokumenty należy przesłać na adres agnieszka.rogula@caritas.katowice.pl. Dodatkowe pytania można kierować pod nr tel. 605-608-519.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie www.sprawni-on.pl w zakładce „Projekty” oraz na Facebooku. (ml/Caritas Archidiecezji Katowickiej).

Fot. Freepik / Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.