80% kierowców płaci bezgotówkowo za parkowanie w Gliwicach

2024-07-05

Za parkowanie w Gliwicach mieszkańcy płacą głównie kartą i za pomocą aplikacji mobilnych. Zaledwie 20% transakcji odbywa się gotówkowo. W parkomatach wprowadzone zostaną zmiany, ale możliwość płatności gotówką pozostanie, jednak opłatę uiścimy wyłącznie monetami – informuje Urząd Miejski.

Urząd zachęca do zainstalowania jednej z kilku aplikacji, dzięki którym można zapłacić za postój: moBILET, AnyPark, SkyCash i mPay, które stanowią wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletów parkingowych. Dają kierowcom możliwość zakupu biletu zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu) bez konieczności szukania parkomatu, czy posiadania gotówki na jego zakup. Dzięki aplikacjom przedłużymy ważność biletu parkingowego z dowolnego miejsca w zależności od potrzeby. Nie trzeba przerywać spotkania, rezygnować z kolejki do lekarza, wystarczy dokonać dodatkowej opłaty przez telefon. Można również skorzystać z opcji płatności za realny czas parkowania.

Strefa płatnego parkowania działa w naszym mieście od 2015 r. i dzieli się na dwie podstrefy. Wyznaczono ją w odległości około
kilkuset metrów od Rynku i ulicy Zwycięstwa. Droższa podstrefa A – oznaczona na mapie kolorem czerwonym – obejmuje starówkę, a tańsza podstrefa B – oznaczona na mapie kolorem zielonym – pozostałe ulice w centrum. W obydwu podstrefach dostępnych jest około 3000 miejsc postojowych. Opłata za pozostawienie w nich pojazdu obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 17.00.

Wkrótce w Gliwicach pojawi się 121 nowych parkomatów.

Fot. ZDM Gliwice

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.