Świat kodowania na wyciągnięcie ręki

2024-02-02

Trwa kolejna, 14. już edycja akcji Koduj z Gigantami, podczas której młodzi ludzie zgłębiają tajniki programowania i wirtualnej rzeczywistości. Tym razem tematem przewodnim bezpłatnych warsztatów jest hasło „Poszukiwacze Kodu”. Zapisy trwają, są jeszcze wolne miejsca, zarówno na spotkania on-line, jak i stacjonarne – informuje Urząd Miejski.

Głównym celem warsztatów jest wsparcie dzieci i młodzieży w programowaniu i zrozumieniu zasad działania cyfrowego świata oraz ukazanie sposobów bezpiecznego i twórczego wykorzystania nowoczesnych technologii. Podczas 14. edycji warsztatów uczestnicy wcielą się w rolę Poszukiwaczy Kodów i będą eksplorować krainy pełne labiryntów i ukrytych skarbów, szukając błędów w kodzie. Można wybrać spośród wielu języków programowania. 

Każdy z warsztatów Koduj z Gigantami trwa półtorej godziny i pozwala uczestnikom nie tylko nauczyć się tworzenia własnych projektów programistycznych, ale także rozwinąć umiejętność pracy w grupie i logicznego myślenia. Na uczestników czekają niezwykłe zadania i przygody. Wykwalifikowani trenerzy przygotowali kursy dostosowane do wieku i zainteresowań, pełne wyzwań, które pozwolą spojrzeć na świat programowania jak na fascynującą podróż pełną nowych perspektyw. Olbrzymi świat Minecrafta czeka na śmiałków, którzy odważą się eksplorować najróżniejsze budowle, takie jak tajemnicze piramidy, ukryte tunele i opuszczone kopalnie pełne zagadek do odkodowania. Fani Scratcha będą mogli się udać w podróż kosmiczną i rozpoznać sabotażystę. Z kolei światy Python i C# mogą się okazać prawdziwą gratką dla poszukiwaczy błędów w kodzie.

–  Chcemy pokazać, że nauka programowania, oprócz rozwijania wyobraźni, umiejętności logicznego myślenia czy pracy zespołowej, może przynieść dzieciom i młodzieży również dużo radości i zabawy – mówi Dawid Leśniakiewicz, członek zarządu w Gigantach Programowania, największej w Polsce szkole programowania dla dzieci i młodzieży, która dwa razy w roku organizuje darmowe warsztaty Koduj z Gigantami. Dotychczas udział w nich wzięło ponad 100 tys. osób. 

Warsztaty stacjonarne w wybranych miastach w Polsce, m.in. w Gliwicach (ul. Zwycięstwa 10) oraz online (z dowolnego miejsca na świecie), potrwają do 3 marca. Podczas zapisów można wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: kodujzgigantami.pl. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął m.in. prezydent Gliwic Adam Neumann. 

Fot. Materiały organizatora / Urząd Miasta

Zdjęcie reklamy numer 0
Zdjęcie reklamy numer 1

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.