Noc w teatrze

2022-09-15

Tej nocy nie można przespać! 17 września odbędzie się 12. Noc Teatrów GZM. Teatr Miejski w Gliwicach przygotował z tej okazji specjalny program, a w nim spektakle, warsztaty i wieczór z poezją - informuje Urząd Miejski.

Program zainteresuje nie tylko dorosłych miłośników teatru, ale również tych najmłodszych. Na scenie o godz. 16.00 zostaną wystawione „Przygody Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny – pełna wartkiej akcji i rewelacyjnej choreografii opowieść o dwójce przyjaciół, dla których dzieciństwo nigdy się nie kończy. O 19.00 na widzów czeka spektakl „Całe życie” w reż. Joanny Oparek – krwisty współczesny dramat z elementami komizmu i doskonale zarysowanymi postaciami.
Oprócz spektakli przygotowano również wydarzenia specjalne – o 18.00 rozpoczną się warsztaty taneczne i wokalne nawiązujące do „Przygód Tomka Sawyera”, a o 21.15 wieczór z poezją Joanny Oparek. Wstęp na warsztaty jest wolny, a bezpłatne wejściówki na to wydarzenie można odebrać w kasie kina Amok.
Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. W 13 teatrach będzie można obejrzeć aż 22 spektakle, a także wziąć udział w ponad 50 atrakcjach specjalnych – warsztatach, grach, spotkaniach z twórcami, koncertach, zwiedzaniu teatralnych kulis i wielu, wielu innych. Cały program dostępny jest na stronie www.nocteatrowmetropolii.pl.

Na zdjęciu: Aktorzy grający spektakl „Przygody Tomka Sawyera”
Fot. Urząd Miejski

Zdjęcie reklamy numer 0

Polecam lekarza

lek. dent. Patrycja Wojtasińska-Chebel, ortodonta, stomatolog

Rewelacyjny przyjazny pacjentowi i kompetentny lekarz. Ja i przede wszystkim syn jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów leczenia.

dr n. med. Agnieszka Kolaszko, kardiolog

Polecam Panią doktor. Bardzo miła, rzeczowa, empatyczna . Wizyta była szczegółowa, w miłej atmosferze. 

dr n. med. Dymitr Żaworonkow, chirurg

Lekarz bardzo sympatyczny i zaangażowany. Szybka i skuteczna diagnoza, zabieg praktycznie bezbolesny 

dr n. med. Adrian Smędowski, okulista

Konsultacja przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Pan doktor uprzejmie i bez pośpiechu udzielił mi wskazówek oraz odpowiedzi na moje pytania. Zasugerował dalsze postępowanie.

Wojciech Latos, gastrolog

Wspaniały lekarz, dokładnie wszystko tłumaczy, zna się na rzeczy, potrafi słuchać i nie spieszy się. Zawsze pełna poczekalnia pacjentów tylko potwierdza moją opinię. Polecam Pana doktora, bardzo mi pomógł.