Z ostatniej chwili

Zadymiarze nadal zatrzymywani

2019-03-22 10:27:56 informacje
img

Zatrzymywani są ostatni z „zadymiarzy”, którzy w marcu 2018 doprowadzili do przerwania meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami Piasta Gliwice a Górnika Zabrze na stadionie przy ul. Okrzei - informuje gliwicka Policja.
19 marca gliwiccy policjanci zatrzymali czterech pseudokibiców w wieku 20, 24, 28 i 38 lat, podejrzanych o udział w zbiorowym zakłóceniu imprezy masowej. 
Przypomnijmy: 3 marca 2018 r. grupa pseudokibiców wtargnęła na murawę, dążąc do konfrontacji z kibicami gości i policjantami, zmuszając tym samym funkcjonariuszy do interwencji – w konsekwencji organizator musiał przerwać mecz. Do tej pory na poziomie postępowania przygotowawczego oraz postępowań o wykroczenie łącznie rozliczono ponad 80 osób.
19 marca prokurator Prokuratury Rejonowej Gliwice-Zachód zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, tj. stawiennictwa trzy razy w tygodniu w I komisariacie oraz poręczenia majątkowego w wysokości 5 tys. zł wobec 28-latka. Drugi z nich, 38-latek, musi stawiać się na komisariat raz w tygodniu, nałożono też na niego poręczenie majątkowe w wysokości 1000 zł. Obydwaj mężczyźni podejrzani są o dokonanie przestępstw z art. 61. „Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych i innych”. 
Nadal prowadzone jest postępowanie przygotowawcze, po zakończeniu którego sprawa zostanie skierowana do sądu. Większość zatrzymanych ma zakazy stadionowe, a to jeszcze nie koniec ich kłopotów. Po etapie prokuratorskiego postępowania zacznie się etap sądowy, który może zakończyć się, przynajmniej dla niektórych, nawet wyrokami więzienia.
Fot. Materiały gliwickiej Policji

Page generated in 0.0086 seconds.