Z ostatniej chwili

W piątek akcja przeciw piratom drogowym

2020-03-05 13:06:15 informacje
img

Jutro, w piątek 6 marca w całym kraju rusza akcja „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, ponieważ nadmierna prędkość to ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników dróg.    
Kaskadowe pomiary prędkości prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym odcinku drogi. 

Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. W 2019 r. na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 500 zdarzeń drogowych, 4 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 94 zostały ranne z winy kierującego, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze.

Nie zawsze prędkość dopuszczalna oznacza prędkość BEZPIECZNĄ! Bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana nie tylko do warunków na drodze, ale również do własnych umiejętności czy natężenia ruchu. Dlatego Policja apeluje do kierowców o zdrowy rozsądek i wyobraźnię za kierownicą. Pamiętajmy też o wzajemnym szacunku i kulturze na drodze!

Fot. Materiały Policji

   

Page generated in 0.0192 seconds.