Z ostatniej chwili

W ferie Koleje Śląskie za darmo

2019-01-30 18:10:21 informacje
img

W czasie ferii zimowych - od 9 do 24 lutego - dzieci i młodzież szkolna będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów Kolejami Śląskimi.
Z darmowych przejazdów będą mogli skorzystać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, techników i szkół branżowych z całej Polski - jedynym warunkiem jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej. Młodsze dzieci będą zwolnione z opłat na postawie dokumentu potwierdzającego ich wiek. Te do 4. roku życia podróżują Kolejami Śląskimi za darmo przez cały rok.
- To nie jest oferta tylko dla dzieci i młodzieży z województwa śląskiego, ale dla wszystkich w wieku szkolnym, którzy odwiedzą w tym czasie nasz region. To promocja województwa, Kolei Śląskich, ale i transportu publicznego. Chcemy od najmłodszych lat pokazywać mieszkańcom, że transport niskoemisyjny ma same zalety – powiedział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, inicjator akcji Kolej na Ferie.
Oferta dotyczy całej siatki połączeń Kolei Śląskich, obejmujących także Częstochowę – jedynym wyjątkiem będzie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin. Podczas ferii będzie więc można pojechać m.in. do górskich miejscowości w Beskidach - Ustronia, Wisły, Zwardonia, ale również do Zakopanego. W tym okresie pociąg do stolicy polskich Tatr będzie kursował codziennie.
Więcej informacji o akcji Kolej na ferie można znaleźć tutaj: https://www.slaskie.pl/content/kolej-na-ferie

Page generated in 0.0098 seconds.