Z ostatniej chwili

Przykłady ku przestrodze

2019-03-25 11:49:59 informacje
img

Nie ma tygodnia, by ktoś nie narobił sobie kłopotów z powodu niedopuszczalnego prawem posiadania narkotyków. Część tych osób wpada przypadkowo, podczas rutynowych policyjnych kontroli, część w wyniku żmudnej policyjnej roboty - informuje gliwicka Policja.
Za przykład mogą posłużyć przedweekendowe zatrzymania. W nocy z czwartku na piątek w Łabędach funkcjonariusze patrolujący tę dzielnicę spostrzegli nastolatka i postanowili sprawdzić, czy nie jest to osoba na tzw. ucieczce. Młody człowiek na ich widok wziął nogi za pas. Po pościgu został zatrzymany w jednej z klatek schodowych przy ul. Metalowców.
Dokonano kontroli osobistej, podczas której ujawniono zwitek papieru z suszem roślinnym barwy brunatnej – nastolatka zatrzymano, przewieziono do KMP, poddano analizie: jednoznaczny wynik pokazał, że był to haszysz. 17-latek trafił w związku z tym do policyjnego aresztu, przeszukano też z użyciem psa miejsce jego zamieszkania. Nie ujawniono w nim innych substancji zabronionych. Eksperyment z użyciem narkotyku trafi do policyjnej bazy danych. Czy młodzieniec odpowie karnie, zadecyduje prokurator.
W piątek ok. godz. 22.00 na ul. Mikołowskiej policjanci po cywilnemu zatrzymali do kontroli 26-latka. Podczas przeszukania kieszeni mężczyzny znaleziono marihuanę, również w niewielkich ilościach, mimo wszystko penalizowanych przez polskie prawo.
Inna, poważniejsza już, sprawa czeka 27-letniego pracownika jednej z gliwickich firm, u którego w szafce policyjny pies wywęszył narkotyki zamknięte szczelnie w słoiku. Detektywi z III komisariatu przeszukali również knurowskie mieszkanie zatrzymanego, gdzie pies wywęszył kolejny wypełniony suszem słoik. Łącznie zabezpieczono ponad 107 gramów marihuany. Zatrzymanie było efektem pracy operacyjnej.
Fot. Materiały gliwickiej Policji

Page generated in 0.0137 seconds.