Z ostatniej chwili

Otwarte Mistrzostwa Jury w Fotografowaniu

2018-09-26 15:04:49 informacje
img

II Otwarte Mistrzostwa Jury w Fotografowaniu "Fotosprint 2018" odbędą się w sobotę 29 września. W każdych warunkach, bez względu na pogodę - choć zakładana jest dobra i bezdeszczowa). 
Zadaniem każdego autora będzie zgłoszenie dwóch zdjęć, po jednym z każdej z gmin-partnerów konkursu, wybranych spośród zrobionych po starcie i ogłoszeniu tematu, co nastąpi o godz. 10.00. Na wykonanie zdjęć przewidziano 6 godzin dnia konkursowego (od godz. 10.00 do 16.00). Trzeba też będzie zrobić zdjęcia tablic startu i mety.
Rejestracja - przez stronę www.fotosprint.org/rejestracja - aby wziąć udział w konkursie, należy najpóźniej na dzień przed startem wypełnić prosty formularz rejestracyjny, a także dokonać opłaty rejestracyjnej - 10 zł (w przypadku, jeśli wpłata nastąpi nie później niż trzy dni przed startem) lub 15 zł (jeśli wpłata nastąpi po tym terminie lub w dniu startu). W przypadku osoby niepełnoletniej potrzebne będzie jeszcze wypełnienie krótkiego formularza. 
Na start wystarczy zabrać ze sobą cyfrowy aparat fotograficzny z pustą kartę pamięci lub (nowość!!!) smartfon umożliwiający wykonanie dobrej jakości zdjęć oraz… wyobraźnię, kreatywność i dobre pomysły na ujęcia.
Start: o godz. 10.00 we Mstowie k. Częstochowy - na Rynku (pl. A. Mickiewicza). Dla każdego zawodnika będzie przygotowany pakiet startowy: elegancki, plastikowy identyfikator z numerem startowym, mapki i foldery pięknych gmin jurajskich, woda „Jurajska” i inne.
O godz. 13.00 organizatorzy zapewnią bezpłatny transport z Mstowa do Olsztyna.
Meta: o godz. 16.00 w Olsztynie k. Częstochowy, przy Rynku obok ruin średniowiecznego Zamku (pl. Marszałka J. Piłsudskiego 15). 
Finał: o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie (pl. Marszałka J. Piłsudskiego 18). Wszyscy uczestnicy, którzy dostarczą zdjęcia, otrzymają dyplomy uczestnictwa. 
Podczas finału wszystkie dopuszczone zdjęcia będą pokazane i oceniane przy udziale publiczności. Obrady jurorów będą miały charakter warsztatów fotograficznych. Uczestnicy i publiczność będą się mogli przyglądać pogrupowanym losowo zdjęciom i publicznemu głosowaniu Jurorów prowadzącemu do wyboru finalistów każdej z grup eliminacyjnych, a następnie w kolejnych turach pucharowych (1/16,1/8, ¼, ½, finał), doprowadzić do interaktywnego wyboru trójki zwycięzców. 
Zdjęcia oceniać będą: Marek Lapis – fotoreporter Agencji Forum, członek ZPAF, publikujący w Polsce i za granicą, wielokrotnie nagradzany w największych polskich i zagranicznych konkursach fotograficznych, najbardziej lubiący fotografować ludzi i ich emocje oraz Maria Śliwa – absolwentka Łódzkiej Filmówki i Instytutu Kreatywnej Fotografii w Opawie, członkini Śląskiego Okręgu ZPAF, fotografka, wykładowca fotografii.
Kulminacyjnym punktem Wielkiego Finału będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród i medali oraz ogłoszenie MISTRZA JURY W FOTOGRAFOWANIU 2018, I Wicemistrza i II Wicemistrza. Po  części konkursowej przewidziane jest spotkanie z członkami Kapituły i prezentacja ich prac.
Zakończenie: około godz. 20.00-21.00
Jak zwykle, dla autorów najlepszych zdjęć przygotowano bardzo atrakcyjne nagrody. Są nimi markowe aparaty fotograficzne od Nikon Polska:
- najnowsza wersja świetnej lustrzanki z funkcją stałej łączności Nikon D5600 z obiektywem Nikkor 18-55  dla Mistrza Jury w Fotografowaniu 2018.
- superzoom Nikon Coolpix P900 z 93-krotnym zoomem optycznym dla I Wicemistrza Jury w Fotografowaniu.
- wodoszczelny do 30 m, wstrząsoodporny, mrozoodporny i pyłoszczelny kompakt Nikon Coolpix W300 dla II Wicemistrza Jury w Fotografowaniu.
Ponadto zwycięzcy otrzymają: markowy zegarek, voucher na pobyt w malowniczym ośrodku „Jurajska Przystań” w Poraju, voucher na rytuał w piwnym spa browaru Czenstochovia i inne. Zwycięzcy otrzymają też wspaniałe, ręcznie robione medale autorstwa znakomitego artysty rzeźbiarza Mariusza Chrząstka.

Page generated in 0.0282 seconds.