Z ostatniej chwili

Mikołaj z ZUS dla dzieci z onkologii

2019-12-02 11:15:18 informacje
img

Wchodząc do niektórych biur w sosnowieckim ZUS w miniony piątek 29 listopada można by pomyśleć, że znajdujemy się w magazynie sklepu z zabawkami. Na półkach pluszaki, w kartonach zabawki, rzędem poustawiane gry planszowe, do tego całe pudełka kredek i innych przyborów. 

Pracownikom to nie przeszkadza, bo wkrótce wszystko to ma trafić w najlepsze ręce - małych pacjentów Centrum Onkologii w Gliwicach. Zabawki czekają na spakowanie. 6 grudnia wyruszą w podróż do Gliwic do swoich nowych właścicieli. 

Zbiórka zabawek odbywała się w ramach akcji charytatywnej „Daj misiaka dla dzieciaka” ogłoszonej przez Zakład Radioterapii Centrum Onkologii w Gliwicach. Pracownicy sosnowieckiego oddziału ZUS nie pozostali obojętni na apel i włączyli się w wydarzenie. Z inicjatywą wyszli członkowie Oddziałowej Organizacji Związku Zawodowego Pracowników ZUS. Pomysł spodobał się wszystkim. Przez cały listopad do oddziału spływały pluszowe zabawki, lalki, gry planszowe i interaktywne, kredki, kolorowanki i wiele, wiele innych zabawek. Na razie tylko część maskotek udało się spakować w cztery 240-litrowe worki, do spakowania pozostały jeszcze stosy gier i przyborów do kolorowania. Co więcej, kolejna dostawa  pluszowych misiów nadjeżdża z inspektoratów ZUS w Zawierciu, Jaworznie i Dąbrowie Górniczej. 

Zabawki przekazane zostaną chorym dzieciom leczonym w Zakładzie Radioterapii w Centrum Onkologii w Gliwicach. - Pracownicy bardzo chętnie włączyli się w akcję, co więcej, zakupy były robione z niezwykłą uważnością. Niektórzy, mając świadomość, że w jednej sali może być kilkoro dzieci, kupili jednakowe misie, aby nikogo nie wyróżniać i każde dziecko otrzymało taki sam prezent. To tylko świadczy o dużej empatii kupującego - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Wszystkie maskotki, zabawki, gry i przybory do malowania trafią do małych pacjentów już 6 grudnia. - Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci choć na chwilę zapomną o chorobie, a na ich twarzach pojawi się uśmiech i radość w oczach. Razem z prezentami przesyłamy im życzenia szybkiego powrotu do zdrowia - dodaje rzeczniczka.  

Na zdjęciu od lewej: dr Małgorzata Męcik, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w ZUS w Sonsowcu i Anita Lenart-Milaniak, przewodnicząca OOZZP ZUS w Sosnowcu

Page generated in 0.0146 seconds.