Z ostatniej chwili

Kryminał na stulecie

2019-02-28 11:46:45 informacje
img

Kryminał na stulecie
Biuro Programu „Niepodległa” wspólnie z polską Policją i Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji wspólnie przygotowują się do świętowania stulecia utworzenia polskiej Policji i polskiej policyjnej kryminalistyki. W ramach wspólnych działań powstanie unikalny zbiór opowiadań kryminalnych, które będą osadzone nie tylko w realiach dwudziestolecia międzywojennego czy w czasach współczesnych, ale też i za kolejne 100 lat. Autorami opowiadań w antologii będą laureaci wyjątkowego, najbardziej kryminalnego konkursu literackiego 2019 r. - informuje Policja.
Opowiadania należy przygotować w jednej z trzech kategorii:
- kryminał sto lat temu – stylistyka retro, praca policji w 1919 i kolejnych latach;
- kryminał dzisiaj – realia czasów współczesnych, aktualne technologie;
- kryminał za sto lat – dla wizjonerów w sprawach technologii, pracy policji w społeczeństwie przyszłości.
Teksty oceni komisja konkursowa, w której zasiądą autorzy kryminałów: Wojciech Chmielarz, Robert Małecki i Anna Bińkowska oraz przedstawiciel Komendy Głównej Policji.
Opowiadanie konkursowe o charakterze kryminalnym lub sensacyjnym nie może przekraczać 27.000 znaków (ok. 15 stron maszynopisu). Prace należy przesyłać do 15 czerwca 2019 r. na adres konkurs@niepodlegla.gov.pl. 
Biuro Programu „Niepodległa” zaplanowało nagrody pieniężne do 2000 zł dla pierwszych trzech miejsc w każdej z kategorii. Książka z wyróżnionymi opowiadaniami ukaże się drukiem w roku 2020.
Współorganizatorem konkursu jest Komenda Główna Policji, partnerzy medialni to Portal Kryminalny i Międzynarodowy Festiwal Kryminału oraz redakcja portalu Czytam, bo lubię, partnerem konkursu jest też Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji. 
Szczegóły konkursu oraz regulamin - na stronie www.niepodlegla.gov.pl 

Page generated in 0.0086 seconds.