Z ostatniej chwili

Konferencja naukowa o wypadkach

2019-11-14 12:23:24 informacje
img

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z Uniwersytetem Śląskim organizuje konferencję naukową „Bezpieczeństwo i zdrowie w pracy. 15 lat prewencji wypadkowej z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych”. Odbędzie się ona 21 listopada w godz. od 10.00 do 16.30 w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Celem wydarzenia jest przybliżenie uczestnikom tematyki bezpieczeństwa w miejscu pracy, a zwłaszcza kwestii prewencji wypadkowej, ochrony pracowników oraz zapobiegania wypadkom w miejscu zatrudnienia. Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od wielu lat nie tylko edukuje, szkoli przedsiębiorców, ale też wspiera finansowo te firmy, które inwestują w działania zmierzające do poprawy i bezpieczeństwa w pracy, co roku ogłaszając konkurs dla firm. Mogą w nim wziąć udział zarówno mikro przedsiębiorstwa, jak i duże firmy zatrudniające od kilkuset po kilka tysięcy pracowników - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną nie tylko informacje z zakresu ograniczania zagrożeń wypadkowych w pracy, ale też wyzwania finansowe, prawne i organizacyjne systemu ochrony skutków wypadków przy pracy. Będzie też mowa o bezpieczeństwie informacji w świetle przepisów RODO, czy nawet instruktaż protokołu powypadkowego. To tylko niewielki zakres tego wydarzenia, na którym powinni być wszyscy, dla których bezpieczeństwo i zdrowie pracowników jest ważne i bliskie.  Więcej informacji w https://www.us.edu.pl/konferencja-dotyczaca-bezpieczenstwa-i-zdrowia-w-pracy-0, formularz zgłoszeniowy https://docs.google.com/forms/d/1Bh2AzQm9j1Fwrv5Ibaa-g_U1nLTwzF3HJurpGDjFB48/viewform?fbclid=IwAR0I86NO0x5y4bI-SmlSO4fnBNelzYSBCjlwoJ4x48udNw1WbFnnTSAoqpk&edit_requested=true

Page generated in 0.0137 seconds.