Z ostatniej chwili

Kolejny rekordowy rok w realizacji niestandardowych rozrywek Polaków

2019-01-21 16:19:25 informacje
img

Kolejny rekordowy rok w realizacji niestandardowych rozrywek Polaków

Ponad połowa Polaków jest zwolennikami aktywnej rozrywki. Z roku na rok rośnie w naszym kraju zainteresowanie sportami ekstremalnymi. Dla 27% Polaków są one atrakcyjną alternatywą dla standardowych aktywności fizycznych, dla 22% sposobem na przeżycie ekscytującej przygody. Takie wnioski płyną z badania „Ulubione aktywności sportowe i rozrywki Polaków” serwisu Prezentmarzeń. Serwis podsumowując 2018 rok przygotował ranking niestandardowych aktywności, cieszących się największą popularnością wśród Polaków w minionych 12 miesiącach.
* Adrenalina w niebie - skok ze spadochronem
Na pierwszym miejscu rankingu  znalazł się skok ze spadochronem. Miejsc w Polsce, w których można go zrealizować, jest bardzo dużo. Niemal w każdym większym mieście znajdują się aerokluby, przy których działają sekcje spadochronowe, realizujące skoki spadochronowe w tandemie. Ceny skoku ze spadochronem w tandemie wahają się w Polsce od ok. 650 zł do prawie 1000 zł w zależności od lokalizacji.
- Dzięki skokom w tandemie pod opieką instruktora, uczucia swobodnego spadania z wysokości kilku tysięcy metrów nad ziemią może zaznać praktycznie każdy i to bez konieczności kończenia specjalistycznych kursów. Skok ze spadochronem to potężna dawka adrenaliny. Uczucia swobodnego spadania z prędkością 200 km/h nie da się porównać z niczym innym. Nic dziwnego więc, że mimo swojej ceny, sport ten cieszy się coraz większą popularnością. Skok ze spadochronem, jak wynika z naszych danych, znajduje się na szczycie listy niestandardowych aktywności i przeżyć, których chcą doświadczać Polacy – komentuje Marcin Kantorski z serwisu Prezentmarzeń.
* Ekstremalnie i poza drogą, czyli jazda Off ROAD 4X4
W Polsce z roku na rok przybywa również fanów Off Roadu, którzy pragną spróbować swoich sił za kierownicą auta terenowego, przystosowanego do ekstremalnych warunków. Napęd 4x4 i wysokie zawieszenie sprawiają, że samochody te dojadą w niemal każde miejsce. Na spragnionego przygód kierowcę czeka wiele przeszkód do pokonania, liczne wzniesienia i piaszczyste fragmenty trasy. Jazda Off Road w profesjonalnym wydaniu jest realizowana pod czujnym okiem instruktora, który dba o bezpieczeństwo, służąc radą i pomocą. Przed wyprawą odbywa się szkolenie, podczas którego uczestnik poznaje budowę pojazdu, jego możliwości oraz sposób obsługi. Aktualnie Off Road w Polsce dostępny jest w formie zabawy rekreacyjnej i rajdów, które są przeprawami przez różnego rodzaju przeszkody np. rzeki, strome zjazdy, koleiny.
* Bezpiecznie, ale z bronią - strzelanie na strzelnicy
Na wysokiej, trzeciej pozycji wśród rozrywek najchętniej realizowanych przez Polaków za pośrednictwem serwisu Prezentmarzeń w roku 2018, znalazły się aktywności dla wielbicieli militariów - zajęcia ze strzelania na różnym poziomie zaawansowania. Począwszy od zajęć z nauki strzelania, przez strzelanie pod opieką wykwalifikowanego instruktora z różnych rodzajów broni, aż po trening pod okiem instruktora strzelectwa sportowego. Dla Polaków pasjonujących się militariami wizyta na strzelnicy w 2018 roku okazała się spełnieniem marzeń o strzelaniu z prawdziwej broni.
* Widoki i emocje w przestworzach - lot szybowcem
Na czwartej pozycji rankingu znalazła się kolejna atrakcja powietrzna – lot szybowcem. Z tej niecodziennej formy spojrzenia na świat z odmiennej perspektywy skorzystały w minionym roku osoby, które nie bały się nowych wyzwań i lubiące loty widokowe.
Widokowy lot szybowcem odbywa się w towarzystwie doświadczonego pilota. Szybowce nie posiadają własnego napędu, jakim jest silnik. Start odbywa się poprzez holowanie za pomocą wyciągarki lub samolotu. Kiedy szybowiec osiągnie wymaganą wysokość, odpina się linę holowniczą i rozpoczyna się samodzielny lot – wyjaśnia Marcin Kantorski.
* Rywalizacja na torze kartingowym - jazda gokartem
Ranking zamyka jazda gokartem. Z tej atrakcji najchętniej korzystali miłośnicy bolidów i wyścigów samochodowych, lubiących szybką jazdę. Dla wielu osób, które w minionym roku otrzymały jazdę gokartem w formie upominku, była to forma spełnienia marzeń o wyścigach samochodowych.
Gokarty są najbezpieczniejszym sportem motoryzacyjnym. Przed jazdą uczestnik otrzyma kask i przejdzie krótkie szkolenie teoretyczne z zasad bezpieczeństwa oraz sygnalizacji i znaczenia flag. Kobiety mają obowiązek związać przed jazdą włosy i schować je w całości pod kaskiem. Jazda gokartem dostarcza dużej dawki pozytywnych, motoryzacyjnych emocji – komentuje Marcin Kantorski.
Powyższy ranking oraz wyniki badania „Ulubione aktywności sportowe i rozrywki Polaków”, zrealizowanego w 2018 roku przez serwis Prezentmarzeń pokazują, że inwestujemy w atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Oprócz standardowych aktywności, wśród zainteresowań Polaków realizowanych w czasie wolnym, pojawiają się coraz częściej kreatywne, wymagające ruchu, a czasami nawet ekstremalne rozrywki.
[Dostarczył infoWire.pl]

Page generated in 0.0098 seconds.