Z ostatniej chwili

Jakie prezenty chcemy znaleźć pod choinką

2018-12-22 14:53:20 informacje
img

Z przeprowadzonych przez Deloitte badań na temat świątecznych zwyczajów konsumenckich wynika, że Polacy wydadzą na nadchodzące święta o 6% więcej niż w roku 2017. To dla Polaków bardzo ważny okres w roku, dlatego jeśli to tylko możliwe, nie oszczędzają na świątecznych przygotowaniach. 
Prezenty stanowią dla nas synonim przyjaźni, miłości i szacunku, dlatego do ich wyboru podchodzimy bardzo poważnie. Oprócz zasobności portfela istotne dla nas są zainteresowania osoby, dla której prezent przygotowujemy, a także bieżące trendy i rekomendacje zakupowe. W grudniu zapytania w wyszukiwarkach o prezent idealny należą do najpopularniejszych.
Czym obdarowujemy bliskich i co sami chcielibyśmy znaleźć pod choinką? Jakie są aktualne hity zakupowe, a jakie prezenty na pewno ucieszą obdarowanych?
* Jak szukamy prezentów i czy dostajemy to, czego sobie życzymy
Wielką popularnością wśród kupujących cieszą się szczoteczki soniczne czy depilatory, ale czy to na pewno wymarzony prezent? W Stanach od dawna redukuje się ryzyko ewentualnych rozczarowań związanych z nietrafionym prezentem poprzez tworzenie okolicznościowych list zakupowych. Tego typu rozwiązania ze względu na swój praktyczny wymiar stają się coraz popularniejsze i w Polsce.
Badania Deloitte wskazują, że często wybieranymi prezentami są książki, kosmetyki i perfumy, słodkości oraz biżuteria. Coraz częściej jednak decydujemy się na droższe prezenty.
Co warto kupić i co w swoich listach zakupowych mają panie, panowie i najmłodsi?
* Prezenty dla niej
Kobiety już dawno przestały wyczekiwać pod choinką wyłącznie ubrań i kosmetyków. Dziś satysfakcjonuje je elektronika, gadżety z segmentu mobile, a także takie, dzięki którym mogą realizować swoje hobby: laptop i tablet w jednym z opcją korzystania na różne sposoby, kindle, smartfon z możliwie najlepszym przednim aparatem czy smartwatch – w zależności od stylu  życia elegancki, przypominający klasyczny zegarek lub wygodny, sportowy. Miłośniczki aktywnego stylu życia ucieszą też praktyczny głośnik lub stylowe słuchawki. Jeśli chodzi o preferencje kolorystyczne, warto mieć na uwadze, że paniom najbardziej podobają się sprzęty w kolorze białym, a także złotym i różowym.
Coraz więcej kobiet zainteresowanych jest również urządzeniami do domowej pielęgnacji anti-age – mikrodermabrazji, mezoterapii czy peelingu kawitacyjnego. Entuzjastkom niebanalnych rozwiązań i nowinek spodobać się może antydepresyjna lampa, natomiast zmarzluchom elektryczny koc do stóp.
* Prezenty dla niego
Mężczyznom zależy, żeby prezenty, szczególnie te elektroniczne, były i praktyczne i „gadżeciarskie”. Jeśli laptop, od razu najlepiej gamingowy, podobnie jak myszka, która w takiej wersji już zwykłą myszką nie jest. Miłośnika gier ucieszą również słuchawki z mikrofonem czy funkcyjna klawiatura.
Panowie, podobnie jak panie, coraz częściej sięgają po smartwatche, jednak różni ich podejście do sprzętu użytku domowego – kobiety zdecydowanie mniej entuzjastycznie reagują na sprzęt AGD, podczas gdy mężczyźni chętnie przyjmują zestawy narzędziowe czy wkrętarko-wiertarki. W męskim prezentowniku niezmiennym hitem od jakiegoś czasu są drony, których zakup staje się nie tylko pretekstem do zabawy, ale również rozwijania pasji czy zarabiania. Mający również swoje uzasadnienie w trendach, choć modowych, jest także niesłabnący popyt na urządzenia do pielęgnacji zarostu.
* Upominki dla dziecka 
Dziecko, zarówno młodsze, jak i starsze ucieszy tablet albo głośnik bezprzewodowy. Bardziej ruchliwe pociechy na pewno będą zadowolone z elektronicznej hulajnogi lub deskorolki, a konstruktorzy z robota czy ponadczasowych klocków lego. Mali gracze w ubiegłym roku zabiegali natomiast o PS4, Nintendo Switch oraz Xboxy i ten trend w dalszym ciągu jest aktualny. Wciąż warto też postawić na pierwowzór wirtualnych zabaw – tradycyjne, integrujące gry planszowe.
Co ciekawe, Polacy często decydują się również na tzw. prezenty rodzinne – telewizory, konsole (głównie PlayStation), laptopy czy ekspresy do kawy. Bez względu jednak na to, co kupują, coraz częściej robią to on-line, a nawet mobile i to już nawet miesiąc przed świętami. Prezentowy szał zaczyna się wraz z Black Friday, czyli w ostatni piątek listopada i swoje nasilenie ma na tydzień przed Bożym Narodzeniem. Oczywiście nie brak wśród nas spóźnialskich, bo są i tacy, którzy kupują dosłownie kilka chwil przed Wigilią. Takiemu zjawisku na pewno sprzyja fakt, że dziś towar można zamówić on-line, a następnie odebrać samodzielnie w sklepie stacjonarnym - informuje Magda Wierzchowska, product manager w firmie Komputronik.
Bez względu jednak na to, jaką drogą, dla kogo, za ile i jaki prezent kupimy, pamiętajmy, że najważniejsza jest sama idea prezentów, która ma nieść radość obdarowującym i obdarowywanym.

[newsrm.tv]

Page generated in 0.0175 seconds.