Z ostatniej chwili

Emerytura to bzdura?

2018-09-12 10:52:58 informacje
img

Od czego zależy przyszła emerytura? Po co się ubezpieczamy? Jak założyć własną firmę? Na te i wiele innych pytań młodzież będzie mogła znaleźć odpowiedź, biorąc udział w „Lekcjach z ZUS”. 
To już piąta edycja projektu edukacyjnego adresowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. 
„Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań. Podczas każdego z nich uczniowie dowiedzą się, czym są ubezpieczenia społeczne, jakie świadczenia należą się ubezpieczonym, na czym polega reforma emerytalna i jak założyć własną firmę. Nauczyciele zgłaszający szkołę do projektu zostaną wyposażeni przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia angażujące młodzież, a także w opracowania multimedialne przygotowane z myślą o młodych odbiorcach.
- Informacje zawarte w „Lekcjach z ZUS” nie są nazbyt szczegółowe, skupiają się raczej na logice systemu, a nie na liczbach i procentach. Liczymy, że realizacja tych czterech tematów pozwoli uczniom zaznajomić się z zasadami działania systemu ubezpieczeń społecznych, a kiedy już rozpoczną swoją aktywność zawodową, staną się świadomymi ubezpieczonymi - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 
Treści zawarte w projekcie odpowiadają wymaganiom stawianym w podstawie programowej zarówno w przedmiocie wiedzy o społeczeństwie, podstawie przedsiębiorczości, jak i wielu innych związanych z ekonomią czy przedmiotami zawodowymi. - Lekcje te mogą być także pewnym urozmaiceniem godzin wychowawczych czy godzin do dyspozycji nauczyciela. Dodatkowo można je wykorzystać jako projekt edukacyjny, co niewątpliwie poszerzy ofertę edukacyjną szkół - dodaje Kopczyńska.
Zdobytą wiedzę z ubezpieczeń społecznych uczniowie będą mogli zweryfikować podczas olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Na laureatów finału czekają cenne nagrody i indeksy na wyższe uczelnie.
Piąta edycja projektu będzie realizowana od września tego roku. Zainteresowani udziałem w „Lekcjach z ZUS” więcej informacji mogą uzyskać pod numerem tel. 502 009 849 lub za pośrednictwem poczty e-mail: sonia.pierscinska@zus.pl. 
W ubiegłorocznej edycji projektu „Lekcje z ZUS” wzięło udział 913 szkół i prawie 47 tysięcy uczniów z całej Polski.
- Liczymy, że w tym roku będzie jeszcze więcej uczniów i nauczycieli zainteresowanych tematem ubezpieczeń społecznych - dodaje rzeczniczka.
Zgłoszenia szkół do udziału w olimpiadzie przyjmowane są do 14 listopada 2018 r., I etap olimpiady (szkolny) odbędzie się 27 listopada 2018 r., etap wojewódzki wyznaczono na 15 marca 2019 r., a finał odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. w Warszawie. Więcej informacji www.zus.pl/edukacja

Page generated in 0.0235 seconds.