Z ostatniej chwili

Cena miłości

2018-08-30 11:35:52 informacje
img

Cena miłości
Mówi się, że miłość nie ma ceny. Jednak jak wynika z badań, każdy, kto chce zdobyć i utrzymać miłość, musi liczyć się z wydatkami, które pomagają osiągnąć wymarzony cel – kochania i bycia kochanym.
Z raportu „Ile kosztuje miłość w Polsce” platformy MAM wynika, że przeciętny Polak będący w związku wydaje na wspólne przyjemności z partnerką lub partnerem około 300 zł miesięcznie. Na świętowanie rocznicy i kupno prezentów jest w stanie wydać po około 200 zł. Gdy natomiast zabiega o miłość, na jej poszukiwanie przy użyciu portali internetowych wydaje średnio nawet 147 zł, choć zwykle najpierw próbuje skorzystać z bezpłatnych opcji.
Szukając miłości, Polacy korzystają z portali i aplikacji randkowych. Najczęściej są w stanie przeznaczyć mniej niż 100 zł – tak deklaruje niemal 25%, ale odpowiednio ponad 13% oraz ponad 12% może wydać od 100 do 200 zł oraz od 200 do 400 zł. Zdarzają się jednak i tacy, którzy za zdobycie miłości przez Internet chcą zapłacić znacznie więcej, bo nawet ponad 800 zł.
Będąc już w związku, na wspólne przyjemności przeciętny Polak wydaje średnio około 300 zł. Rozumiane są one zwykle jako: wyjście do kina lub teatru, restauracji, drobne upominki czy wspólne wyjazdy. Jak wynika z danych, to mężczyźni są bardziej skłonni, by częściej wydawać nawet wyższe kwoty na ten cel niż przedstawicielki płci pięknej. I choć to zwykle kobiety pamiętają o różnych okazjach i uchodzą za bardziej romantyczne, to jednak ze względu na przyjęty tradycyjny model związku to panowie częściej ponoszą koszty związane ze wspólnymi wyjściami. 
W przypadku świętowania rocznic Polacy są mniej rozrzutni – koszty, jakie są skłonni ponieść na ten cel, wynoszą średnio około 200 zł. Na prezenty z okazji urodzin czy świąt takich jak Boże Narodzenie albo walentynki nasi rodacy również wydają średnio 200 zł. Hojność niektórych partnerów może jednak zaskoczyć, ponieważ, jak wynika z danych zawartych w raporcie, zdarzają się tacy, którzy na prezenty są w stanie wydać nawet powyżej 3.000 zł.
Gdy w związku dochodzi do zdrady, trzeba się liczyć z dodatkowymi wydatkami. Respondenci zdają sobie z tego sprawę, nie potrafią jednak precyzyjnie określić, jakie mogą być to kwoty, co zadeklarowało 56% badanych. 
Miłość może kosztować wiele – nie tylko pod względem emocjonalnym, ale również materialnym. Wydatki z nią związane zależą oczywiście  od indywidualnych preferencji i mogą być zarówno bardzo wysokie, jak i bardzo niskie lub nie istnieć wcale. Jeśli jednak pragniemy miłości, jesteśmy w stanie zainwestować w nią wiele, i to na każdym etapie, tak by partner mógł poczuć się w pełni doceniony i chciał odwzajemniać uczucia. 
[newsrm.tv]

Page generated in 0.0243 seconds.