Z ostatniej chwili

Akademia Uwielbiam

2019-02-13 10:41:39 informacje
img

Ponad 155.000 uczniów podstawówek i gimnazjów z całej Polski zgłoszono do programu edukacyjnego Akademia Uwielbiam! Szansa na to jeszcze jest, program trwa do końca lutego!
Akademia Uwielbiam jest adresowana do uczniów i nauczycieli klas VI-VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjów. Szkoły, które wezmą udział w programie, będą miały szansę zyskać obszerną i przydatną wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i zasad racjonalnego odżywiania. Akademia Uwielbiam uczy także właściwych zachowań związanych z niemarnowaniem żywności i doceniania wartości wspólnych posiłków i ich przygotowywania, a także radości z gotowania. Uczniowie mogą także wziąć udział w konkursach i zawalczyć o atrakcyjne nagrody! 
* Jak się zgłosić do programu?
Do Akademii Uwielbiam może dołączyć dowolna liczba nauczycieli i klas z danej szkoły. Nauczyciele koordynujący mogą zgłosić swoją klasę do programu, wypełniając formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej programu: www.akademiauwielbiam.pl. Po zgłoszeniu uczestnictwa nauczyciele otrzymają drogą mailową komplet 2 scenariuszy lekcyjnych, stworzonych przez zespół ekspertów (metodyka oraz dietetyka) w taki sposób, by zachęcić uczniów do wspólnego, kreatywnego działania. Materiały mają atrakcyjną formę dopasowaną do wieku i zainteresowań młodzieży szkolnej. Przygotowano m.in. grę szkolną oraz inne angażujące i integrujące aktywności. Dodatkowo każda szkoła, która weźmie udział w Akademii Uwielbiam, a następnie po przeprowadzeniu zajęć programu wypełni Ankietę podsumowującą dostępną na stronie www.akademiauwielbiam.pl, otrzyma Certyfikat potwierdzający jej udział i zaangażowanie w edukację na temat zasad prawidłowego stylu życia.
* Konkursy i nagrody
Organizatorzy programu przewidzieli także dwa inspirujące konkursy – szkolny i indywidualny. Warto wziąć w nich udział i powalczyć o bardzo atrakcyjne nagrody! 
Konkurs szkolny polega na wspólnym przygotowaniu potrawy i zrobieniu jej zdjęcia przez uczniów. Do wygrania są warsztaty kulinarne, bony dla szkół o wartości 1500 zł oraz bony dla nauczycieli do sieci salonów EMPIK o wartości 700 zł. Dodatkowo szkoła, która zgłosi największą liczbę prac, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 zł na dowolny cel. Szczegóły tutaj: https://uwielbiam.pl/akademia-uwielbiam/konkurs-szkol
Konkurs indywidualny polega na przygotowaniu autorskiego przepisu i zdjęcia potrawy. 10 zwycięzców otrzyma telefony Xiaomi Redmi 6/32 GB. W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie uczniowie z klas VI-VIII szkoły podstawowej lub III klasy gimnazjum. Nie muszą być to uczniowie ze szkół, w których prowadzony jest program Akademia Uwielbiam. Szczegółowe informacje tutaj: https://uwielbiam.pl/akademia-uwielbiam/konkurs-indywidualny
Swoje pomysły uczestnicy mogą wysyłać za pomocą formularza dostępnego na stronie www.akademiauwielbiam.pl lub bezpośrednio na adres mailowy kontakt@akademiauwielbiam.pl uwzględniając zasady regulaminów.
Zgłoszenia i przepisy konkursowe można nadsyłać do 28 lutego 2019 r. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej: www.akademiauwielbiam.pl

Page generated in 0.0102 seconds.