Z ostatniej chwili

„Okienko górnicze” raz w miesiącu

2019-12-09 15:35:03 informacje
img

Kilkaset obsłużonych klientów, wiele wyjaśnionych spraw, uzyskanie odpowiedzi na nurtujące pytania - tak w skrócie można podsumować „okienko górnicze”. Funkcjonuje ono w chorzowskim ZUS już od półtora roku.  Od Nowego Roku z porad ekspertów w „okienku górniczym” będzie można skorzystać w pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca. 

„Okienko górnicze” na stałe wpisało się w katalog usług oferowanych klientom chorzowskiego ZUS. Pomysł się spodobał i wciąż cieszy się zainteresowaniem. Obecnie z porad i wsparcia  ekspertów korzysta kilkanaście osób podczas jednego dyżuru. W związku z tym dyrekcja oddziału ZUS w Chorzowie postanowiła o kontynuacji tej propozycji – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.  

Od 2020 r. „okienko górnicze” będzie funkcjonować raz w miesiącu, w pierwszy roboczy poniedziałek miesiąca, w godzinach od 14.00 do 17.00. Eksperci będą do dyspozycji w budynku ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45, w pokoju 42. - Podczas konsultacji specjaliści będą udzielać informacji z zakresu uprawnień do emerytur górniczych, okresów zaliczanych do pracy górniczej i pracy równorzędnej z pracą górniczą czy trybu postępowania o przyznanie emerytury górniczej. Natomiast osoby, które mają ustaloną wysokość świadczenia, dowiedzą się, kiedy i na jakich warunkach mogą wystąpić o ponowne ustalenie wysokości emerytury – dodaje rzeczniczka.

„Okienko górnicze” to także propozycja adresowana do pracowników kadr, którzy w zajmują się kompletowaniem dokumentacji i wniosków o emeryturę dla zatrudnionych na kopalniach górników. Wyjaśnienie wątpliwości, czy doprecyzowanie niektórych spraw podczas takich konsultacji ułatwi obsługę wniosków o emeryturę górniczą, co pozwoli na szybsze wydanie decyzji. 

– Pierwsze „okienko górnicze” w Nowym Roku odbędzie się 13 stycznia. Serdecznie zapraszamy! Jednocześnie przypominam, że informacje na temat emerytur górniczych można uzyskać w każdej placówce ZUS, w salach obsługi klienta – podkreśla rzeczniczka.

 

Page generated in 0.0165 seconds.